موناکوین ، یک سامورایی در بازار کریپتوکارنسی

موناکوین، یک رمزارز جدید است که توانسته به عنوان هاردفورکی از لایت کوین مشتق شود و نام خود را به عنوان اولین رمزارز ژاپنی ثبت کند. موناکوین یک ارز دیجیتال است که از تراکنش های p2p یا نظیر به نظیر پشتیبانی می کند. در این مقاله سعی می کنیم این رمزارز را به شما معرفی کنیم.

موناکوین چیست؟

تاریخچه

موناکوین یک ارز مجازی دیجیتال است که برای معاملات دیجیتال همتا به همتا طراحی شده است. موناکوین که از طرف سازندگان آن به عنوان اولین رمزارز ژاپنی لقب گرفته است به نوعی جایگزینی برای بیت کوین و لایت کوین برای ژاپن محسوب می شود. این سکه برای استفاده به عنوان یک پول p2p غیرمتمرکز برای شهروندان ژاپنی ساخته شده است. تفاوت هایی وجود دارند که این کوین را با رمزارز هایی که در گذشته آمده اند متمایز می کند. ایده ی تشکیل موناکوین در دسامبر 2013 شکل گرفت اما متولد شدن این رمزارز تا سال 2014  طول کشید. یک فروم در سایت بیت کوین تاک در همان زمان اطلاعات مربوط به عرضه ی این کوین و مشخصات آن را منتشر کرد. موناکوین در واقع هاردفورکی از لایت کوین است که د ادامه به بررسی مشخصات آن می پردازیم. تا الان شما با قسمتی از تاریخچه ی این رمزارز آشنا شده اید، پس بیاید بررسی کنیم و ببینیم که موناکوین در حال انجام چه کاری متفاوت از دیگر رقبایش است.

مزیت نسبت به سایر رقبا

موناکوین به عنوان هارد فورکی از لایت کوین به دنبال ارتقا یافتن نسبت به این رمزارز است. دلیل به وجود آمدن آن مانند دلیل به وجود آمدن لایت کوین از بیت کوین و برای رسیدن به تراکنش های سریع تر نسبت به کوین قبلی خود است. یکی از مهم ترین ویژگی های این رمزارز مقاومت نسبت به اسیک است. موناکوین نیز همانند ورت کوین برای مقاومت نسبت به اسیک از اسکریپت استفاده کرد تا زمانی که ماینر ها یک اسیک سازگار با اسکریپت تولید کردند و سد ایجاد شده توسط این اسکریپت را شکستند. بنبابراین، این رمزارز مجبور شد برای ماندن در مرحله ی ماینینگ با CPU و GPU ، به Lyra2REv2 نقل مکان کند.

موناکوین چیست؟

 

همچنین میزان دیفیکالتی در شبکه ی موناکوین با هر بلاک تغییر می کند که این یک وجه شباهت دیگر آن با ورت کوین است و برای رسیدن به این هدف از الگوریتم Gravity Wave v3 استفاده می کند. برای فهمیدن سریع تر و بهتر تفاوت ها و شباهت های موناکوین و سایر رمزارز ها، جدول زیر می تواند کمک کننده باشد

سکه Vertcoin Bitcoin Litecoin Monacoin
عرضه کل 84,000,000 21,000,000 84,000,000 105,120,000
الگوریتم Lyra2REv2 SHA256 Scrypt Lyra2REv2
بلاک تایم 2.5 minutes 10 minutes 2.5 minutes 1.5 minutes
زمان هر هاوینگ 840,000 blocks (~4 year) 210,000 blocks (~4 year) 840,000 blocks (~4 year) 1,051,000 blocks (~3 years)
سختی شبکه Every block Every 2016 blocks Every 2016 blocks Every block
GPU/CPU ماینینگ Yes Yes Yes Yes
ASIC ماینینگ No Yes Yes No
سگویت Yes Yes Yes Yes
شبکه لایتنینگ Alpha Alpha Alpha Alpha
Atomic Swaps In development In development In development N/A

 

تیم این رمزارز و نقشه ی راه آن

طبق گزارش کوین سنترال موناکوین در ابتدا توسط فردی با نام مستعارMr. Wantanabe بوجود آمد. در تیم موناکوین علاوه بر این شخص، بقیه ی اعضا نیز ناشناس هستند و گزارشی از آن ها وجود ندارد. علاوه بر این ها پروژه ی موناکوین هیچ گونه نقشه راه خاصی بر روی سایتش قرار ندارد. با توجه به عملکرد های تیم این رمزارز به نظر می رسد این تیم بیشتر تمرکزش بر روی به روز رسانی و آپگرید کردن سیستمش می باشد. به روزرسانی های سگویت و Lyra2REv2 و همچنین اجرای شبکه ی لایتنینگ، اهمیت موضوع به روزرسانی سیستم این رمزارز توسط سازنده های آن را نشان می دهد. شما می توانید میزان پیشرفت موناکوین را از گیت هاب رسمی آن دنبال کنید.

کیف پول موناکوین

وب سایت این رمزارز تمام ولت های قابل استفاده برای موناکوین را لیست کرده است. علاوه بر ولت های اصلی موجود برای پلتفرم های مک، ویندوز و لینوکس، کیف پول های الکتروم و کوینومی نیز از این موناکوین پشتیبانی می کنند.

نتیجه گیری نهایی

اگر بخواهیم ساده این مسئله را بیان کنیم، موناکوین دقیقا مانند یک ارز دیجیتال عمل می کند. این قضیه درست است که این رمزارز شباهت های زیادی به بیت کوین و لایت کوین دارد اما تفاوت های بسیار آن با بیت کوین و لایت کوین موناکوین را به وضوح از بقیه ی آن ها جدا می کند تا جایی که این رمزارز بیشتر به ورتکوین شباهت دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *