معامله گری بیت کوین

در چند سال اخیر رشد بی‌سابقه رمز ارز های دیجیتال به خصوص بیت کوین اثر چشمیگری بر اقتصاد جدید گذاشته است. و در نتیجه‌ی فراگیر شدن  و استفاده مردم از آن‌ها، موضوع معامله و ترید رمز ارزهای دیجیتال و به طور ویژه معامله گری بیت کوین به یک مسئله اصلی و مهم بدل گشته است. در این مقاله به توضیح و بررسی معامله گری بیت کوین میپردازیم.

بسیاری از افراد در جهان، بیت کوین را بعنوان بهترین رمزارز جهان برای معامله گری و مهمترین رقیب برای به چالش کشیدن ارز های فیزیکی یا ” فیات ” می بینند. با این حال و با توجه به تاریخچه ی قیمتی بیت کوین به نظر می رسد که معامله گری بیت کوین در این راه با نوسانات و چالش های بسیاری رو به رو باشد.

برای شروع معامله گری بیت کوین شما 4 مورد اصلی زیر را پیش روی خود دارید :

  1. باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید به معامله گری بیت کوین بپردازید.
  2. باید با عواملی که باعث ایجاد نوسان و تغییرات در قیمت بیت کوین می شوند آشنا شوید.
  3. باید یک روش و استراتژی برای معامله گری بیت کوین انتخاب کنید.
  4. و در آخر می توانید اولین معامله ی بیت کوین خود را انجام دهید.

راه های معامله گری بیت کوین

دو روش برای معامله گری بیت کوین و به طور کلی تریدینگ وجود دارد. اولین روش این است که خود بیت کوین را بخرید به قصد اینکه با افزایش قیمت آن و فروش آن در  قیمت بالا به سود مورد نظرتان برسید. روش بعدی اما این است که بدون خرید بیت کوین و با حدس زدن قیمت آن به سود برسید به این روش CFD یا لورج میگویند. روش کار آن به این صورت است که شما با خرید مقدار کمی بیت کوین و دیپازیت آن در صرافی هایی که از لورج تریدینگ پشتیبانی می کنند، کار حدس زدن قیمت بیت کوین را آغاز می کنید. در واقع لورج تریدینگ، سرمایه گذاری روی بیت کوین با استفاده از پولی است که صرافی به شما قرض می دهد. این روش می تواند سود شما را به صورت بسیار زیادی بالا ببرد و از طرف دیگر همچنین ریسک از دست رفتن سرمایه تان نیز به همین میزان بالا می رود.

راه های معامله گری بیت کوین

چه چیزهایی باعث ایجاد تغییر قیمت در بیت کوین می شوند؟

همانگونه که نوسانات قیمتی موجود می تواند معامله گری بیت کوین را به امری جذاب تبدیل کند، به همان اندازه هم می تواند بازار معامله ی بیت کوین را به بازاری پر ریسک و پرخطر بدل کند. قیمت بیت کوین این قابلیت را دارد که به صورت ناگهانی و بسیار شدیدی تغییر کند و از آنجایی که بازار رمزارزها به صورت شبانه روزی فعال است، امکان دارد این تغییر ناگهانی در قیمت در هر ساعتی از شبانه روز اتفاق بیفتد. بیت کوین به عنوان یک رمزارز پایه، عاری از هرگونه خطرات و ریسک های سیاسی و اقتصادی است که بر بازار ارزهای فیزیکی تاثیر می گذارند اما به عنوان بازاری نوپا دارای بعضی از مخاطراتی است که منحصرا در بازار رمزارزها وجود دارند. هر کدام از فاکتورهای زیر می توانند تاثیر قابل توجهی روی قیمت بیت کوین داشته باشند به همین علت شما برای معامله گری بیت کوین باید یاد بگیرید که بتوانید این فاکتورها را تحت نظر بگیرید :

عرضه ی بیت کوین بسیار محدود است و گفته می شود تنها 21 میلیون بیت کوین قابل استخراجند. از طرفی با توجه به تغییرات ضریب سختی استخراج بیت کوین، تعداد ماینرها و عرضه کنندگان بیت کوین هم دچار تغییر می شوند و این می تواند تاثیر به سزایی در قیمت بیت کوین داشته باشد.

ارزش بازار ( مارکت کپ )  بیت کوین

مارکت کپ به حجم رمزارزی گفته می شود که در دست مردم در حال خرید و فروش است و مقدار آن به صورت ضرب قیمت رمزارز در تعداد رمزارز موجود در بازار به دست می آید. مارکت کپ بیت کوین می تواند تاثیر بسیاری در قیمت آن بگذارد به صورت این که هرچقدر مارکت کپ آن کوچکتر شود، ریسک سرمایه گذاری در آن بالا می رود و این باعث به وجود آمدن احتمال ریزش قیمت بیت کوین می شود.

اخبار بد

قیمت همه چیز می تواند تحت تاثیر اخبار پیرامون آن تغییر کند اما این اخبار می توانند بر قیمت بیت کوین که ارزش، ماندگاری و امنیت آن همیشه مورد بحث بوده تاثیر بیشتری بگذارند.

رویداد های کلیدی

تمام رویداد هایی که در بازار رمزارز ها اتفاق می افتند می توانند پیامدهای جدی ای برای رمزارز ها و از همه مهم تر بیت کوین داشته باشند. از جمله این رویداد ها می توان به تغییر قوانین و مقررات در رابطه با نگهداری و یا خرید و فروش بیت کوین، موارد امنیتی، مشکلات اقتصادی و … اشاره کرد.

استراتژی های معامله گری بیت کوین

برای معامله گری بیت کوین، استراتژی های مختلفی مورد استفاده ی معامله گر ها قرار می گیرد که از جمله این استراتژی ها می توان، معامله گری روزانه، بلند مدت و اتوماتیک را نام برد.

معامله گری بلند مدت

در این روش از معامله گری بیت کوین ، شما در قیمتی که احساس می کنید برای ورود به بازار مناسب است با توجه به سرمایه دلخواهتان مقداری بیت کوین خریداری می کنید و صبر می کنید تا قیمت بیت کوین به اندازه ی کافی صعود کند. به این روش هولد کردن بیت کوین می گویند. در این شرایط با در نظر گرفتن سود حاصله و مقایسه ی آن با سود مورد انتظارتان، بیت کوین ها را می فروشید و منتظر فرصتی دوباره می مانید تا این کار را تکرار کنید. لازم به ذکر است بازه ی زمانی مناسب برای این کار معمولا بیش از 6 ماه یا یکسال است.

معامله گری شورت ترم، کوتاه مدت یا روزانه

این روش به این صورت است که شما با وارد کردن بیت کوین های خریداری شده در صرافی هایی که امکان   لحظه ای را به شما می دهند و همچنین با ایران هم کار میکنند به صورت روزانه و یا لحظه ای به معامله ی بیت کوین و یا تبدیل آن به سایر رمزارزها و دلار، از نوسانات قیمتی بوجود آمده کسب سود می کنید.

تریدینگ اتوماتیک

این روش از معامله گری بیت کوین برای افرادی که فرصت معامله ی روزانه ی بیت کوین و صرف زمان برای تحلیل نمودارها، مقایسه ی قیمت رمزارزها با یکدیگر و … را ندارند بسیار مناسب است. در این روش شما می توانید با استفاده از ربات های موجود در بازار به خرید اتوماتیک بیت کوین و همچنین فروش آن و به طور کلی ترید روزانه ی آن بپردازید. این ربات ها از دقت بالایی برخوردار هستند و به شما کمک می کنند تا بتوانید به سود برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *