دستگاه انت ماینر S19 شرکت بیت مین همزمان با هاوینگ

شرکت بیت مین(Bitmain)، پیشرو در تولید سخت افزار و دستگاه های ماینینگ بیت کوین، از دو ماینر جدید انت ماینر S19 و انت ماینر S19 Pro پرده برداری کرد. مطابق با اطلاعیه ی منتشر شده توسط این شرکت، قدرت این دستگاه ها به ترتیب 95 تراهش بر ثانیه برای انت ماینر S19 و 90 تراهش بر ثانیه برای انت ماینر S19 Pro می باشد. با این حال گفته می شود قدرت نسخه ی پروی این دستگاه می تواند به 110 تراهش بر ثانیه نیز برسد. راندمان این دو ماینر  نیز 34.5 +/- 5% ژول در هر تراهش می باشد. ماینر های سری S19 پرچم داران بعدی شرکت بیت مین هستند و جایگزین ماینر های S17 67TH/s و T17 55TH/s خواهند شد. گفته می شود این محصولات در ماه می 2020 وارد بازار می شوند اما هنوز اطلاعاتی از زمان  دقیق عرضه ی این دو ماینر بیت کوین به بازار و یا قیمت آن ها در دسترس نیست. این در حالی است که پرچمداران قبلی این شرکت یعنی S17 و T17 به ترتیب 1,567 دلار و 939 دلار قیمت داشتند.

مشخصات ظاهری دستگاه انت ماینر S19 و S19 Pro

به گزارش کوین تلگراف ماینر های سری S19 به اندازه ی 3.5 و 4.5 کیلوگرم سنگین تر از مدل های قبلی هستند و وزنی بین 15.5 الی 16.5 کیلوگرم خواهند داشت. این درحالتیست که ماینرهای سری S19 از همان کیس های پرچم داران قبلی این شرکت استفاده خواهند کرد و این به آن معناست که حجم اشغال شده توسط این ماینر ها همانند ماینر های سری قبل این شرکت است و مزرعه داران نگرانی ای از بابت گسترش فضای مزرعه به علت تغییر حجم ماینر ها ندارند.

شرکت بیت مین راجع به ماینر های جدید این شرکت با توجه به در پیش بودن هاوینگ بیت کوین نوشت :” باکاهش جوایز استخراج بیت کوین که در رویداد هاوینگ اتفاق می افتد مجموعه ماینر های انت ماینر S19 از درآمد استخراج کنندگان بیت کوین در آینده محافظت خواهند کرد و ضامن کسب درآمد آن ها در آینده خواهند بود “. در ضمن این ماینر ها با بروزترین تکنولوژی موجود و بر پایه الگوریتم SHA-256 به استخراج بیت کوین می پردازند.تولید و عرضه ی این دستگاه های ماینر می تواند خبر بسیار خوبی برای افرادی باشد که به علت نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین نگران به صرفه بودن ماینینگ بعد از رویداد هاوینگ بیت کوین بودند. با به بازار آمدن این دستگاه ها و با توجه به راندمان بالای آن ها، بعد از هاوینگ هم ماینینگ برای ماینر ها صرفه ی اقتصادی خواهد داشت.

با عرضه ی انت ماینر S19 رقابت بین بیت مین و میکرو بی تی گرم تر از گذشته می شود

شرکت بیت مین پس از سال ها سکان داری در زمینه ی تولید قطعات و دستگاه های ماینینگ بیت کوین به نظر می رسد با ظهور رقیبی قدرتمند به نام میکرو بی تی مواجه شده است. شرکت میکرو بی تی 600,000 عدد از پرچم داران خود به نام M20 را در سال 2019 به فروش رساند. عددی که تقریبا برابر با فروش ماینر S17 در سال گذشته است. شرکت میکرو بی تی در نظر دارد تا در سال آینده پرچم دار جدید خود به نام M30 را با قدرت 88 TH/s تولید و روانه ی بازار کند. این حرکت نشان دهنده ی شکل گیری رقابت سختی بین دو شرکت بیت مین و میکرو بی تی در سال 2020 خواهد بود. اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا شرکت بیت مین می تواند بازار سال 2020 را به دست خودش بگیرد یا این که میکرو بی تی گوی سبقت را از آن ها در سال جدید خواهد ربود.

با عرضه ی دستگاه انت ماینر S19 رقابت بین بیت مین و میکرو بی تی گرم تر از گذشته می شود

ماینر های شرکت بیت مین روند توسعه ی Riot Blockchain را هدایت خواهند کرد

در 20 فوریه ی 2020 شرکت ماینینگ  Riot Blockchain از شروع عملیات ماینینگ به وسیله ی 4,000 انت ماینر S17 خبر داد. این شرکت این مقدار انت ماینر را در دسامبر 2019 خریداری کرد که 3,000 عدد از آن ها در ژانویه 2020 در یکی از کارخانه های این شرکت واقع در اوکلاهاما سیتی مستقر شدند. هم اکنون این دستگاه ها با قدرت 240 پنتاهش بر ثانیه مشغول استخراج بیت کوین هستند و 12 مگاوات برق مصرف می کنند.

جمع بندی

سال 2020 را می توان یکی از مهم ترین سال های بازار رمزارزها دانست، پیش رو بودن رویداد هاوینگ بیت کوین و نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین در پی این اتفاق می تواند پیش آمد بزرگی در این بازار باشد و قیمت بیت کوین را افزایش داده یا منجر به تعطیلی برخی از فارم های استخراج بیت کوین شود. از طرفی شرکت های بزرگ تولید کننده ی دستگاه های ماینر مانند شرکت بیت مین و میکرو بی تی با پرده برداری از پرچم داران جدیدشان مدعی هستند که می توانند باعث این شوند که بعد از هاوینگ نیز ماینینگ بیت کوین مانند گذشته برای ماینر ها به صرفه باشد. آن ها می گویند دستگاه های تولید شده شان دارای راندمان بالایی است که باعث سودآوری بیشتری برای مزارع استخراج بیت کوین می شود. فعلا نمی توان راجع به ادعای آن ها نظر قطعی داد و باید منتظر عرضه ی دستگاه های جدیدشان به بازار و همچنین هاوینگ بیت کوین باشیم تا ببینیم آیا ادعای آن ها صحت دارد یا خیر.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *