بهترین سرمایه گذاری پر سود کدام است؟

یکی از مهم ترین پرسش های این روزها این است که بهترین سرمایه گذاری پر سود کدام است؟ این موضوع نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا دغدغه اصلی مردم می باشد. قیمت بیت کوین در سال 2019 بیش از دو برابر شده است، بسیار فراتر از بازده 31 درصد سهام شرکت های آمریکایی، و گلدمن ساکس دیگر بهترین کلاس دارایی سال نمی باشد. بازده چند برابری سرمایه می تواند سرمایه گذاران بزرگ بازارهای سنتی مالی تشنه را جذب کند. مدیران شرکت داده پردازی مساری می گویند که قیمت بیت کوین ، که در حال حاضر حدود 7،500دلار است، می تواند در ماه های باقی مانده سال صعود کند و به سطح 13 هزار دلار برسد.

بهترین دارایی برای سرمایه گذاری

در حقیقت سرمایه گذاران به سختی قادر هستند بهترین سرمایه گذاری پر سود را معرفی کنند و از کلاس دارایی ها با عملکرد بهتر از بیت کوین در سال 2019 نام ببرند. طلا؟ از 31 دسامبر 17 درصد رشد داشته است. سهام؟ شاخص استاندارد در 21 سپتامبر بازگشت سرمایه داشته است. اوراق قرضه؟ اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده ، نزدیک به پایین ترین نرخ های تاریخی ، 1.6 درصد افزایش می یابد. و بیت کوین؟ به نقل از داده های مساری، 114 درصد در سال گذشته افزایش یافته است و در سه ماهه سوم به قیمت حدود 8،300 دلار رسیده است. سرمایه گذارانی که در آخرین روز سال 2018 خریدند، می توانستند پول خود را دو برابر کنند.

در وال استریت، یکی از انتقادات اساسی ای که به بیت کوین بهترین سرمایه گذاری پر سود وارد می کنند این است که می گویند این دارایی فقط یک دهه پیش (یک کودک با استانداردهای دنیای قدیمی) توسط یک برنامه نویس ناشناخته اختراع شده است و هیچ ارزش اساسی ای ندارد. آنها می گویند بیت کوین فقط یک چیز ساخته شده است و بسیار بی ثبات است. اما با رکود اقتصاد جهانی و با بازده منفی تریلیون ها دلار اوراق قرضه دولتی از اروپا و ژاپن، سود قیمت بیت کوین امسال می تواند موج جدیدی از سرمایه گذاران را جذب کند که قبلاً حتی به آن نگاهی هم نمی انداختند.

بهترین دارایی برای سرمایه گذاری

ترس از دست دادن دارایی

ترس از دست دادن دارایی یکی از فاکتورهای مهم بهترین سرمایه گذاری پر سود می باشد. به گفته مدیران شرکت سرمایه گذاری KR1، سرمایه گذاری سود حاصل از افزایش قیمت سال با محوریت رمزارزها ممکن است سرمایه گذاران نهادی بزرگی مانند صندوق های بازنشستگی و موقوفات را به خود جلب کند. مدیر مؤسسه “Keld van Schreven” مستقر در لندن، گفت: “اکنون بیت کوین به اندازه کافی شناخته شده است و بیشتر مردم با آن آشنا هستند.” بله، درست است که نوسانات بسیار شدید است​​، اما ممکن است که مردم افراد دیگری را که دارای بیت کوین هستند بشناسند و به خودشان بگویند،” سرمایه آنها در یک سال چندین برابر شد و ما جا مانده ایم. در گزارشی این هفته، تحلیلگران شرکت وال استریت گلدمن ساکس سهام و فناوری اطلاعات را به عنوان پرفروش ترین بخش در سال با بازده 31 درصد، رتبه بندی کرده اند و عملکرد خود را با سایر کلاس های دارایی مانند اوراق قرضه و طلا خبر مقایسه نموده اند.

در این گزارش از بیت کوین بهترین سرمایه گذاری پر سود خبری نبوده است. یادآوری این نکته ضروری است که بازار همچنان در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و شرکت های بزرگ وال استریت هنوز دارایی های دیجیتالی را در مقیاس قابل توجهی تجارت نمی کنند. اما، دستاوردهای قیمت بیت کوین تقریباً چهار برابر بیشتر از داغترین سهام های فناوری است. بسیاری از سرمایه گذاران برای اولین بار در سال 2017 با بیت کوین آشنا شدند. زیرا قیمت ها به طور شگفت آوری بیش از 20 برابر افزایش یافت و در دسامبر همان سال به بالاترین قیمت یعنی 20،089 دلار رسید. اما با قیمت فعلی نیز، این ارز دیجیتال با آغاز رالی 2017 هنوز بیش از 10 برابر از سطح خود است.

ذخیره ارزش دارایی ها

ذخیره ارزش دارایی ها باعث می شود که بیت کوین به بهترین سرمایه گذاری پر سود مبدل شود. یکی از مباحث طولانی مدت در مورد بیت کوین این است که برخلاف سهام و اوراق قرضه که قیمت آنها اغلب نسبت به تصمیمات بانک های مرکزی و دولت ها بسیار حساس است، نوسانات رمز ارزها مستقل از چنین مراجعی می باشند. درعوض، این قوانین توسط سیاستهایی كه در شبکه زیرین کد گذاری می شوند اداره می شود، و بنابراین تغییر آن دشوار است. طبق این قوانین ، عرضه بیت کوین به 21 میلیون محدود شده است، بنابراین مانند ارزهای توسعه یافته بازار مانند دلار آمریکا، یورو و ین مستعد تورم نیست چرا که مانند آنها به چاپ پول بیشتری متوسل نمی شود.

در واقع، رئیس جمهور دونالد ترامپ، برای انتخاب مجدد در سال 2020 ، بارها و بارها خواستار کاهش سریع نرخ بهره توسط بانک مرکزی فدرال شد، ضمن اینکه چین را متهم کرد که به طور مصنوعی ارزش یوآن را پایین نگه داشته است تا یک مزیت ناعادلانه در تجارت بین المللی بدست آورد. بسیاری از طرفداران رمز ارزها، بیت کوین بهترین سرمایه گذاری پر سود را به عنوان طلای ورژن دو Gold 2.0 توصیف می کنند – در واقع یک شکل جدیدتر، از لحاظ فناوری بهبود یافته و قابل حمل تر از فلز گرانبها است .

امنیت دارایی

در حال حاضر، حتی متخصصان این فضا اعتراف می کنند که بیت کوین امنیت دارایی را لحاظ نکرده و مولفه های بهترین سرمایه گذاری پر سود را ندارد. دیوید مارتین ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت سرمایه گذاری cryptocurrency Blockforce Capital در سن دیگو می گوید: “بیت کوین هنوز یک دارایی بسیار احتکار آمیز است.” او می گوید، به دلیل نوسانات چشمگیر قیمت در سالهای اخیر یا حتی به طور روزانه، “این یک دارایی امن نیست.” اما بورس بین قاره ای ، صاحب بورس اوراق بهادار نیویورک ، ماه گذشته در معاملات جدید بیت کوین – معاملات آتی بکار برد که متناسب با نیاز سرمایه گذاران نهادی طراحی شده است. حجم معاملات در قراردادهای جدید در هفته فقط 5 میلیون دلار بود.

علائم حیاتی بیت کوین

برخی از سنجه های داخلی بیت کوین ، اما یک بازار سالم و رو به رشد را نشان می دهد که می توان گفت بیت کوین بهترین سرمایه گذاری پر سود خواهد بود. و برخی از مدیران صنعت فکر می کنند که قیمت بیت کوین ممکن است برای یک تجمع تنظیم شود. کاتالیزورها می توانند شامل تشدید جنگ تجاری ترامپ با چین شوند. اما نهایتاً بیت کوین به زودی حرکت صعودی خود را آغاز خواهد نمود و دوباره چشم سرمایه گذاران را به خود معطوف می کند. در این باره می توان به روش های متعدد درآمد زایی از بیت کوین اشاره نمود. در میان این روش های درآمد زایی کلود ماینینگ در حقیقت بهترین سرمایه گذاری پر سود خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *