آگور چیست؟ همه چیز درباره کوین آگور Augur

در این مقاله توضیحات لازم و کاملی را در خصوص آگور ارائه میدهیم و موارد مهم درباره‌ی کوین آگور Augur را بررسی خواهیم کرد.

آگور یک ارز دیجیتال بر بستر پیش بینی غیرمتمرکز بازار است که از شبکه اتریوم استفاده می کند. در یک بازار پیش بینی، می‌توانید برای کسب پاداش‌های مالی روی نتیجه رویدادهای آینده شرط بندی کنید. هرچه احتمال رخ دادن یک رویداد پایین‌تر باشد، می‌توانید پاداش بیشتری در پیش بینی موفق آن کسب کنید. آگور از الگوریتم هوش جمعی “Wisdom of Crowd” پیش‌بینی کنندگان برای خلق داده‌ها در زمان واقعی استفاده می کند که بیشتر مواقع دقیق‌تر از پیش‌بینی های کارشناسان برجسته است. آگور با آوردن فناوری بلاک چین به جامعه‌ی پیش بینی، گزینه ای را با هزینه کمتر، امکان دسترسی بیشتر و با دقت بالاتری نسبت به سایر بازارها فراهم می کند.

کاربرد آگور چیست ؟

برای آن که بدانیم آگور چیست می بایست بدانیم آگور چگونه کار می کند. فعالیت این شبکه به طور کلی در دو حوزه ایجاد بازار و معامله سهام رویداد خلاصه می شود. برای ایجاد بازار باید مقدار کمی اتریوم خرج کنید. بازارها می توانند در هر زمینه ای باشند. برای مثال می تواند “آیا قیمت بیت کویین می تواند قبل از پایان سال 2020 به یک میلیون دلار دلار برسد؟” باشد یا حتی “آیا بیگانگان در سال 2022 ظاهر می شوند؟” می تواند باشد. هنگامی که شما یک بازار ایجاد کردید، هزینه های خریدار و سازنده (هزینه خرید و فروش سهام) را در آن بازار تعیین می کنید. با این وجود، اکنون سازندگان بازار مبلغی را برای خالقان تعیین می کنند.هزینه خالق درصد درآمدی است که معامله گران برنده دریافت می کنند. به عنوان خالق بازار، این هزینه را دریافت می کنید و باید بین صفر تا پنجاه درصد پاداش برندگان باشد. به عنوان یک خالق بازار، می توانید هزینه خالق را به اندازه کافی پایین نگه دارید تا مردم را به استفاده از بازار خود تحریک کنید. با این حال باید به اندازه ای باشد که بتوان هزینه اولیه اتریومی را که برای ایجاد بازار خرج کرده اید، تأمین کند. این یکی از روش هایی بود که می توان فهمید کاربرد آگور چیست.

سهام رویدادهای معاملاتی

روش دیگری که می توان درک کرد کاربرد آگور چیست  معامله سهام رویدادها است. علاوه بر ایجاد بازار ، می توانید سهام هایی را خریداری کنید و تجارت کنید که نشان دهنده احتمال وقوع این رویداد در بازار است. به عنوان مثال، شما بازاری را می بینید، “آیا بیت کوین کش تا سال 2020 به 6 هزار دلار خواهد رسید؟” از آنجا که اخیراً کوین بیس بیت کوین کش را به سیستم عامل خود اضافه کرده است، بازار شما نیز محبوب تر می گردد. شما کاملاً مطمئن هستید که قیمت قبل از سال 2020 به 6 هزار دلار خواهد رسید، لذا پیشنهاد خرید 50 سهم با 0.6 ETH را می دهید. حال این که ارزش سهام بین 0 تا 1 ETH است. هرچه قیمت برای خرید سهمی را بالاتر ببرید معتقدید که این رویداد اتفاق خواهد افتاد. به این روش با نوسان گیری سهام های مختلف می توانید معاملات سودده داشته باشید. همچنین اگر یک رویداد را به درستی پیش بینی کرده اید می توانید درآمد کسب کنید و هنگام بسته شدن بازار سهام را در اختیار داشته باشید.

توکن های اعتبارREP  و روند گزارش گیری

حال که دانستیم آگور چیست و روش های درآمد زایی از آن چگونه است می بایست توکن های اعتبار REP را بشناسیم که به سیستم اوراکل غیر متمرکز Augur قدرت می دهد. این توکن ها برای گزارش نتایج رویدادهای بازارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

توکن های اعتبارREP و روند گزارش گیری

روند گزارش گیری شبکه بدین صورت می باشد که هنگام ایجاد بازار، باید یک گزارشگر تعیین شده را انتخاب کنید و اوراق قرضه را بدون نمایش ارسال کنید. پس از وقوع رویداد در بازار ، گزارشگر تعیین شده سه روز فرصت دارد تا در مورد نتیجه رویداد گزارش دهد. اگر گزارشگر تعیین شده نتواند نتیجه ای را گزارش کند، شما به عنوان خالق بازار ، وثیقه خود را از دست می دهید و رویداد وارد فاز گزارش دهی باز (b) می شود. در مرحله گزارش دهی باز، هر کس می تواند نتیجه یک رویداد را گزارش کند. اولین کسی که این کار را انجام دهد، اوراق قرضه را دریافت می کند که باید از آنها به عنوان سهام خود استفاده کند. اگر گزارشگر تعیین شده با موفقیت یک نتیجه را گزارش دهد، شما وثیقه خود را پس گرفته و گزارشگر تعیین شده نیز دارای سهام می شود. بعد از هر سناریو، بازار وارد حالت پنجره در انتظار Wateing for Next Fee می شود (c) و به بازار نتیجه آزمایشی داده می شود. به دنبال آن، دارندگان REP می توانند مقداری بودجه به عنوان سهام خود قرار دهند و معامله کنند. سرانجام نتیجه نهایی می شود و هر کس پیش بینی درستی داشته سود می کند.

نتیجه

در این مقاله گفته شد که آگور چیست و چه ویژگی هایی دارد. آگور یکی از قدیمی ترین پروژه ها است و اولین پلتفرمی بود که روی اتریوم ساخته شد. این پلتفرم یک بازار غیر متمرکز برای بازارهای پیش بینی است. این شبکه از “حکمت جمعی” برای جمع آوری داده های پیش بینی و گزارش نتایج رویدادها استفاده می کند. امکانات این شبکه و کوین آن در جوامع مختلف تقاضای بسیار داشته و آینده خیلی خوبی برای آگور پیش بینی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی آگور مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *